تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

زن بودن ... روز نهم


  مادونا (2)  «زنی که به حرکت درآید، مانند آبنمایی ناارام است: گل آلود و مشوش و عاری از زیبایی است. و تا مادامی که چنین است، هیچ کس هرقدر هم تشنه و مشتاق باشد، التفاتی نمیکند تا قطره ای از آن را بیاشامد یا مزه مزه کند».


  زن امازون نمیتونه اروم باشه. چون یاد گرفته دائما در تلاش و تکاپو باشه. سر و صدای زن آمازون باعث میشه مرد عقب بکشه و تمایلی به بودن کنار زن نداشته باشه. زن امازون بخاطر تقلای زیادش نمیتونه با عمق روحش ارتباط برقرار کنه و «الفاظ اضافیش بجای اینکه بین اون و عشقش پل بزنه، دیواری بلند و قطور بین اون دو نفر میکشه». اما مادونا اینطور نیست...

  مادونا مثل شب می مونه. پر از راز و رمز، پر از آرامش، پر از سکوت آرامبخش. شاید برای همینه که خداوند در قرآن از زن در کنار شب یاد میکنند و میفرمایند: «شب و زن رو برای آرامش شما ٰآفریدم». شب سحرآمیز، شب تاریک، شب آروم. زن مادونا هم آرومه مثل شب. آروم حرف میزنه و صداش مثل نجوای دل انگیز شبانه به دل مرد میشینه و بهش آرامشی بی نهایت میده.

  بخش زیادی از جنبه مادونا در زن، همین سکوت و آرامش و سکون زن هست. خیلی مردها هستن که زن ساکت رو ترجیح میدن. البته زن سالم و ساکت. سکوت برخی ادمها از افسردگی اونهاست. زن افسرده مورد توجه هیچ کسی نیست. اما سکوت مادونا در آرامش درونش ریشه داره و سحرانگیزه. درست مثل شب. وقتی زن سکوت میکنه، مرد میتونه براحتی با روح زنانه زن ارتباط برقرار کنه، لطافت فکر و احساس زن رو حس کنه و از تفاوت بین خودش و زن سرشار از شادی و شعف بشه. «عمیق ترین ارتباط میان زن و مرد اغلب در سکوت اتفاق میفته. چون در سکوت، زن آماده ی پذیرفتن مرد، افکار و احساسات و نیازهای مرد میشه».

  «سکوت باصلابت ترین شکل صمیمیت هست»

  پس بهتره که زن در ارتباطش با مرد گاهی سکوت کنه. اگه زن جنبه آمازون وجودش قوی باشه و اغلب عادت به حرف زدن و ابراز وجود داشته باشه، سکوت کردن براش کار مشکلیه. اما باید این هنر رو در وجودش پرورش بده. چون سکوت  زن سرشار از انرژی و قدرته و هاله ای سحرآمیز در اطرافش ایجاد میکنه و بهش کمک میکنه که «فقط وجود داشته باشه». بعد نرم نرمک مرد ترغیب میشه مثل یه سوپرمن وارد صحنه بشه و برای پر کردن اوقات تنهایی زن کاری انجام بده.

  در کنار سکوت، صدای نرم و لطیف و زنانه هم به جذابیت زن کمک زیادی میکنه. صدای آمازون بلنده: مثل جنگجوها فریاد میزنه و شمشیرش رو بالای سرش تکون میده! همیشه در وضعیت جنگیه. صدای جنگجو هم باید انقدر بلند باشه تا وسط اون همه طبل و چکاچک شمشیرها و فریاد دلاوران صحنه نبرد به گوش برسه. ولی واقعیت اینه که مردها از زن عنان گسیخته میترسن. میترسن مبادا این زن مردانگیشون رو ازشون بگیره. وقتی مردانگی مرد مورد حمله قرار می گیره، ناخودآگاه گارد می گیره تا از خودش و حیثیتش دفاع کنه یا میدان نبرد رو ترک کنه.

  اما مادونا متین و باوقاره. تن صداش آروم و زیره. گاهی به زحمت صداش رو میشه شنید. مادونا با صدای گرم و زنانه ش این حس رو به مرد القا میکنه که نیاز به دستان قویش داره. برای همین هر مردی در مواجهه با این زن کنجکاو میشه تا این موجود دوست داشتنی رو بشناسه و اون رو زیر پر و بالش بگیره.  ناگفته پیداست که مادونا از بکار بردن کلمات زشت خودداری میکنه و همیشه خانمانه صحبت میکنه. میخنده، لبخند میزنه، ولی مثل مردان مست بلند قهقهه نمیزنه. ظریف و شمرده و بامتانت صحبت میکنه. با قلدری و جاهلانه حرف زدن معمولن مختص مردهاست. از بلبل خوش الحان صدایی بجز چهچه شنیده نمیشه.

  صبر و بردباری هم از ویژگیهای زن هست. ضرب المثل قدیمی «با لباس عروس رفتن و با کفن بیرون اومدن» حکایت از صبر زیاد زن مادونا داشته که در خوشی و ناخوشی همواره در کنار مردش حضور داشته و صبورانه منبع الهام مرد در پیچ و خمهای زندگی بوده. همین ویژگی در کنار وفای به عهد زن مقامش رو در نظر مرد تا حد یک قدیسه بالا برده و ستایش مردها رو برانگیخته.

  سخته بچه ها. زنی که مادونا رو در وجودش نداشته و حالا میخواد در خودش پرورش بده، کار خیلی سختی داره. باید پوست بندازه. باید بشینه و روحش رو تراش بده تا پیچ و تابهای مادونا از میان چهره زمخت امازون زده و مردونه اش نمایان بشه و بدرخشه. اما درنهایت، پاداشی که از این تلاش سخت نصیبش میشه، به تمام سختیها و رنجهاش می ارزه.


  آروم باش. نفس عمیق بکش. مهربون باش و زیاد خودت رو اسیر جهان قدرت و  موفقیت نکن.  این مطلب تا کنون 64 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مادونا ,سکوت ,میکنه ,باشه ,صدای ,آروم ,صحبت میکنه ,وجود داشته ,ارتباط برقرار ,
  زن بودن ... روز نهم

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر