خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

زن بودن ... روز پنجم


  آمازون (3)  توی دو قسمت قبلی با خصوصیات آمازون آشنا شدیم. حالا میخوایم ببینیم چطوری میشه جنبه آمازون وجودمون رو تحت کنترل خودمون دربیاریم.

  1-   شنیدین که میگن «خواستن، توانستن است»؟ اولین کاری که باید بکنیم، اینه که عزم خودمون رو جزم کنیم. باید قبل از هر چیز بخوایم که متفاوت از همیشه رفتار کنیم و جلوه گری آمازون رو که بخش مردانه شخصیتمون هست، محدود به وقتهایی بکنیم که واقعا به وجودش نیاز داریم. وقتی با عزم راسخ چیزی رو بخوایم، یعنی نصف راه رو رفتیم.

  2-   قبول کنید که زن هستید! خیلی از زنان آمازون در اعماق وجودشون هنوز با جنسیتشون کنار نیومدن. و «زن بودن» براشون به معنای ضعیف بودن هست. ترسی که در وجودشون هست، اینه که مبادا کسی جنبه های لطیف و زنانه اونها رو ببینه. خودتون رو رهاکنید. قبول کنید که موجودی شگفت انگیز و سرشار از زیبایی هستید.

  3-   سومین کاری که انجام میدیم، تغییر نگاهمون به مردهاست. و در نهایت اینکه تغییر از درون شروع میشه. وقتی افکارمون رو تغییر بدیم، کم کم اعمالمون هم تغییر میکنن. بیشتر زنهای آمازونی، در عمق وجودشون احساس نفرت از مردها دارن یا مردها رو تحقیر میکنن و یا در بهترین حالت، در رقابتی دائمی با مردها زندگی میکنن. باید بپذیریم و ایمان بیاریم که مردها موجوداتی هستن قابل احترام و دوست داشتنی. بله قبول دارم که مردان بد وجود دارن. ولی این نباید مانع از دیدن مردان خوب و فهمیده زیادی بشه که در اطراف خودمون می بینیم. سعی کنید همیشه پشت نقاب هر مردی، اون پسربچه دوست داشتنی و بازیگوش رو ببینید. و حتمن و حتمن به غرور مردان احترام بزارید. اجازه بدین که حس کنن از شما بالاتر هستن. باهاشون کَل کَل نکنید. این کارها مخصوصا توی روابط احساسی با مردان خیلی مهم هستن. وقتی ما توی رابطه با مرد زندگیمون سعی میکنیم باهاش رقابت بکنیم، درست مثل هیپولیتای نیزه به دست میشیم. ولی این روزها تعداد تسوس های شجاعی که بخوان برای رسیدن به هیپولیتا جنگ بکنن، خیلی کم هست. پس از اسب پیاده بشین، زره جنگیتون رو دربیارین و اسلحه تون رو به زمین بندازین.

  4-    نیاز خودتون رو به مردان نشون بدین. اگه وسیله سنگینی دارین، خواهش کنین در حمل و انتقالش بهتون کمک کنن. توی خونه از پدر و برادرتون برای انجام کارهای مردانه کمک بخواین. حتی برای باز کردن در قوطی کنسرو هم از مرد زندگیتون درخواست کمک کنین. بزارین بدونن شما بهشون نیاز دارین. اینطوری احساس مردانگی و مهم بودن خواهند کرد.

  5-  از بکار بردن اصطلاحات مردونه جداً پرهیز کنید. این یک توصیه جدی هست. حتمن همه تون سریالی که از تلویزیون پخش میشه و شخصیت اصلیش دختری به نام «باران» هست، رو نگاه میکنین. شاید صحبت کردن این خانم، طرز رفتارش و کلماتی که بکار میبره برای خیلیها جذاب باشه. اما لطفاً تحت هیچ شرایطی اونجوری صحبت نکنید و اون رفتارها رو تکرار نکنید. زن باید زنانه حرف بزنه و نرم و زنانه رفتار کنه. همونطوری که رفتار زنانه در مرد برای ما نفرت انگیزه، رفتار مردانه در ما هم برای پسرها جذابیتی نداره. اگه میخواید مردی رو جذب کنید که در نهایت مردانگی باشه، باید شما زنی با نهایت ملاحت و زنانگی باشید.

  6-   زنانه لباس بپوشید. تا جایی که میتونید، لباسهای اسپرت رو کنار بزارید. اگه توی محیط خوابگاه هستید، همیشه دامن بپوشید. اگه توی خونه و کنار خانواده تون هستید، باید کمی مراعات کنید. مخصوصاً اگه برادر دارید. ولی با کمی تغییرات هم باز میتونید ظریفتر به نظر بیایید. کفشهای کتونی و مدل پسرونه رو بزارید کنار. ساعتهای صفحه بزرگ رو از دستتون باز کنید و به جاش یه ساعت ظریف به مچ دستتون ببندید. دستبندهای ظریف به دستون ببندید. کوله پشتی رو بزارید زمین و در عوض یه کیف زنونه قشنگ به دستتون بگیرید. روی دفترتون برچسبهای دخترونه بچسبونید و ...

  7-   از تماشای زیاد مسابقات ورزشی که روحیه رقابت جویی رو در شما زنده میکنن، یا انجام بازیهای جنگی یا تماشای فیلمهای جنگی و اکشن خودداری کنید. این برنامه ها باعث میشن آمازون درون شما همیشه هشیار و بیدار آماده نبرد باشه.

  8-   مواظب باشین اسیر شعارهای فمینیستی نشین. این روزها همه جا از برابری زن و مرد صحبت میکنن. برابری در نقشها بدترین بلایی هست که میشه سر زن آورد. زن بنا بر طبیعت زنانه اش باید نقشی در جامعه قبول کنه که به روح لطیفش آسیب نزنه. بله، زن میتونه راننده تریلی بشه و سلطان جاده ها باشه. اما احتمالش خیلی زیاده که این شغل، بخش مردانه وجودش رو فعالتر بکنه.

  9-   احساسات خودتون رو سرکوب نکنین. اجازه بدین احساسات و عواطفتون در روابطتون نمود پیدا کنه. به کودک درونتون اجازه بدین خودش رو نشون بده. شیطونی بکنه. اونوقت از خیلی تنش ها راحت میشین و دیگران هم میتونن زن زیبا و مهربونی که در کنارشون کار و زندگی میکنه رو ببینن و بهش علاقمند بشن.

  10-  به خودتون اجازه اشتباه کردن بدین. سعی کنین به اتفاقات روزمره زندگیتون با دید دیگه ای نگاه کنین. مثلن اگه فنجون محبوب و قشنگتون شکست، بجای اینکه بشینید و غصه بخورید، بخندید و موضوع رو به شوخی و خنده برگزار کنید. سخت نگیرید. زندگی انقدرها هم که ما فکر میکنیم، جدی نیست.

  11-  به دختران لوس و عشوه گری که اطرافتون می بینید، با دید دیگه ای نگاه کنید. به رفتارهاشون دقیق بشید. ببینید چه چیزهایی میتونید ازشون یاد بگیرید.

  12-  موقع راه رفتن سرعت قدمهاتون رو کنترل کنید. آروم و با طمانینه راه برید. سرتون رو بالا بگیرید. همیشه سعی کنید لبخند محوی روی صورتتون باشه. اخم نکنید. اخم کردن باعث میشه ادمهای اطرافمون از ما دور بشن و در ارتباط با ما گارد دفاعی بگیرن. همیشه خوشرو باشید.

  13-  اگر می بینید که بدست اوردن بعضی موقعیتهای خوب به قیمت «از دست دادن زنانگیتون» تموم میشه، از اون موقعیتها صرفنظر کنید. مهمترین حقیقتی که وجود داره، اینه که شما «از جنس زن هستید». پس تمام زندگیتون باید در راستای این مطلب باشه.

  14-  بدونید هر کسی هستید و در هم مکانی که قرار دارید، ارزشمند و دوست داشتنی هستید. برای جذابتر شدن نیازی به مدرک تحصیلی بالاتر، شغل پردرآمدتر یا ماشین شیکتر ندارید. حتی اگر شغل یا تحصیلاتی هم ندارید، باز ارزشمند و گرانبها هستید. همین که «هستید» و «وجود دارید»، عالی هست.  15-  همیشه سعی کنید حداقل در طول هفته زمانی رو صرف انجام کارهای هنری کاملاً زنانه کنید. خطاطی کنید. گلسازی کنید یا اخر هفته ها شیرینی خونگی درست کنید. گلدوزی و بافتنی انجام بدین. کارهایی که باید با ارامش و حوصله انجام بشن (مثل گلدوزی، بافتنی، خیاطی، نقاشی و ...) باعث میشن روحیه تون صبورتر بشه. و صبوری لازمه زنانگی هست.

  این توصیه ها برای کمرنگ کردن و عقب روندن آمازون هست. اگه کسی هست که حس میکنه آمازون کمرنگ و ضعیفی داره، برعکس این توصیه ها رو عمل کنه. کم کم جنبه امازونش قوی میشه.

  در نهایت، یادتون باشه که وجود امازون برای ما ضروری و واجب هست. ما برای امنیت و آسایش خودمون به امازون نیاز داریم. خانمی رو میشناسم که در کارش پیشرفت کرده، ازدواج کرده و 3 تا هم بچه داره. اما آمازون ضعیفی داره. خودش تعریف میکرد که چون نمیتونه از خودش دفاع کنه، در مقابل ناملایمات فقط گریه میکنه. همین موضوع باعث شده لکنت زبون داشته باشه و دچار مشکل افتادگی دریچه میترال قلب بشه. اگر آمازون در وجود این زن کمی قویتر بود، به هیچ کسی اجازه نمیداد که حقش رو پایمال کنه و دچار لکنت و مشکل قلبی هم نمیشد. پس به جنبه امازون وجودتون احترام بزارید. زیاده روی نکنید و مهارش کنید. اما اگه جایی احساس کردید کسی میخواد حقی از شما ضایع کنه، یا اگه متوجه شدید فردی قصد مزاحمت و آزار شما رو داره، از خودتون دفاع کنید. در عین حال، در رابطه احساسی با مرد زندگیتون تا حد ممکن آمازون رو کمرنگ کنید و تا جایی که میتونید، جنبه های زنانه تون رو بکار ببرید تا با این کار، خودتون هم از زندگی لذت بیشتری ببرید.

  راهکارهایی که اینجا گفته شد، علاوه بر کمرنگ کردن امازون، مادونا و معشوقه رو هم در وجودمون بیدار میکنه

  خب، بحث آمازون اینجا تموم شد. در پست بعدی، با یکی دیگه از جنبه های شخصیتمون آشنا خواهیم شد.


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : آمازون ,باشه ,زنانه ,بدین ,انجام ,خودتون ,اجازه بدین ,دوست داشتنی ,انجام کارهای ,باعث میشن ,احترام بزارید ,
  زن بودن ... روز پنجم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر